Mariánská štafeta

stránka 2  ( menu kapitoly  - str.: 1 ; 2 )

Obřad posvěcení nové plakety pro Mariánskou štafetu Orla –
župy Dr. Jana Sedláka 1994

Pomoc naše ve jménu Páně,

který stvořil nebe i zemi.

Všemohoucí, věčný Bože, Ty, jenž dovoluješ vytvářet
obrazy, sochy, medaile a plakety svých svatých, dej,
abychom pokaždé, když na ně pohlédneme svýma
očima, rozjímali duchovním zrakem o jejich činech
a povzbuzovali se k jejich následování.

 

Rač tuto plaketu, která byla vytvořena k uctění a paměti
Panny Marie a orelské myšlenky požehnat a posvětit.
Dej, ať každý, kdo před ní bude pokorně uctívat Pannu
Marii, šířit a hájit orelské ideály, pro její zásluhy a na její
přímluvu dosáhne od Tebe nyní milost a v budoucnu
věčnou slávu.
Skrze Krista, našeho Pána.

Amen

_______________________________________________________________________________________________________________

>> větší obrázek

 

Chronologický přehled pořádaných Mariánských štafet 1991–2010
i  -I. ročník – 1. 5. 1991, Štafetové putování župními jednotami, Start: Brno-Líšeň – Orlovna – Chrám sv. Jiljí Cíl: Tuřany – Chrám Matky Boží v trní
II. ročník – 1992 Stejný start a cíl
III. ročník – 8. 5. 1993, Štafetové putování župními jednotami, Start: Husovice – chrám Nejsv. Srdce Páně Cíl: Tuřany – Chrám Matky Boží v trní
IV. ročník  – 1. 5. 1994, Hvězdicový způsob soustředění účastníků do místa jednoty pořádající program MŠ. Místo: Újezd u Brna, jednota Újezd u Brna, Chrám sv. Petra a Pavla
V. ročník – 7. 5. 1995, Místo: Pozořice, jednota Pozořice, Orlovna, Chrám Nanebevzetí P. Marie
VI. ročník – 11. 5. 1996, Místo: Ochoz u Brna, jednota Ochoz u Brna, Lid. dům, Chrám sv. Václava
VII. ročník – 3. 5. 1997, Místo – Velké Němčice, jednota V. Němčice, Kulturní dům, Chrám Nejsvětější Trojice
VIII. ročník – 8. 5. 1998, Místo: Žatčany jednota Žatčany, Orlovna, Chrám Nejsvětější Trojice
IX. ročník – 9. 5. 1999 , Místo: Pozořice, jednota Pozořice, Orlovna, Chrám Nanebevzetí P. Marie
X. ročník – 7. 5. 2000, Místo: Šlapanice, jednota Šlapanice, Orlovna, Chrám Nanebevzetí P. Marie
XI. ročník  – 8. 5. 2001, Místo: Moutnice, jednota Moutnice, Orlovna, Chrám sv. Jiljí
XII. ročník – 8. 5. 2002, Místo: Telnice, jednota Telnice, Orlovna, Chrám sv. Jana Křtitele
XIII. ročník – 8. 5. 2003, Místo: Kuřim, jednota Kuřim, Orlovna, Chrám sv. Maří Magdaleny
XIV.ročník – 8. 5. 2004, Místo: Borkovany, jednota Borkovany, Orlovna, Chrám Nanebevzetí P. Marie
XV. ročník – 7. 5. 2005, Místo: Moutnice, jednota Moutnice, Orlovna, Chrám sv. Jiljí
XVI. ročník – 8. 5. 2006, Místo: Těšany, jednota Těšany, Orlovna, fara, Chrám sv. Barnabáše
XVII.ročník – 8. 5. 2007, Místo: Blučina, Lidový dům, Chrám Nanebevzetí P. Marie
XVIII.ročník  – 8. 5. 2008, Místo: Pozořice, jednota Pozořice, Orlovna, Chrám Nanebevzetí P. Marie
XIX. ročník  – 8. 5. 2009, Místo: Kuřim, jednota Kuřim, Orlovna, Chrám sv. Máří Magdalény
XX. ročník – 8. 5. 2010, Místo: Šlapanice, jednota Šlapanice, Orlovna, Chrám Nanebevzetí P. Marie