Akce župy a jednot

Starší články

Milí orelští sportovci, dovolujeme si Vás pozvat jménem Orla župy Sedlákovy a Orla Obřany na turnaj v minigolfu na Lesné v sobotu 15. října 2022. Ani ti, co minigolf moc nehrají, se nemusí obávat, že jim to nepůjde. Ředitel závodu Laďa Švihel, trenér a držitel mnoha medailí na republikové i evropské úrovni, před začátkem závodu vysvětlí základní...

Pořádá Tělovýchovná rada Orla župy Sedlákovy v neděli 4. září 2022. Technické uspořádání Orel jednota Brno-Židenice. Akce se koná na hřišti školy Lerchova 65, Brno.

Přes 280 poutníků doputovalo v neděli 22.května do Křtin na pouť župy Sedlákovy. Za přítomnosti praporů a dechové kapely mši sv. celebroval Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský. Děkujeme za účast i starostovi Orla Stanislavu Juránkovi a senátorce Mirce Vítkové. V rámci poutě proběhla i župní Mariánská štafeta, kde zástupci jednot Sedlákovy...

Příjemné a klidné prožití svátků Velikonočních, naplněné nadějí ve Vzkříšení, přeje všem župa Sedlákova

24. února 2022 v časných ranních hodinách zahájila Ruská federace vojenskou agresi proti sousednímu státu Ukrajině. V této souvislosti si nelze nepřipomenout zbabělý krok, kdy pár představitelů státu pozvalo cizí vojska na vlastní občany.

Pokud si nevíte rady, zda a jak s dětmi (ať už svými, nebo se svými svěřenci/žáky) mluvit o současné situaci v Ukrajině, doporučujeme shlédnout záznam ze včerejšího velmi zajímavého živého vysílání, které inicioval Junák-Český skaut a kde na toto téma mluvila Petra Wünschová z Centra LOCIKA a dětský psychoterapeut a psychiatr Peter Pöthe.

Pozvánka na běžecké zápolení v sobotu 12. února 2022 v okolí Zlobice, převážně po lesních a polních cestách, tratě žákovských kategorií po trávě v zámeckém parku

Každoročně během adventu pořádáme benefiční koncert, ze kterého celý výtěžek putuje do domova LILA Otnice. V letošním roce pro ně místo koncertu pořádáme veřejnou sbírku Podolský anděl. Při této příležitosti jsme si pro zájemce ještě připravili i malou pozornost. Můžete se tak s chutí zaposlouchat do nového CD Podolského chrámového sboru a alespoň...

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu