Zprávy z Orla

Starší články

Opět jsme se sešli i letos v neděli 22. srpna 2021 na hlavní Orelské pouti na Svatém Hostýně. Mši svatou celebroval metropolita moravský arcibiskup Jan Graubner - duchovní rádce Orla ČR.

Domy bez střech, trosky po celé obci či vyvrácené stromy, kostelík bez věže nebo střechy. Takový je pohled nabízejí obce na Břeclavsku a Hodonínsku přes které se se ve čtvrtek 24. června 2021 vpodvečer přehnalo tornádo.

Sestry a bratři, před mší sv. na Národní pouti na Velehradě se pravidelně setkáváme u hrobu zakladatele Orla Mons. Jana Šrámka na velehradském hřbitově. V pondělí 5.7.2021 v 9.30 hod uctíme památku položením kytice a potom půjdeme průvodem společně na mši sv.

V těchto dnech slaví svoje 90-ti leté jubileum zasloužilý Orel, člen naší župy bratr Božetěch Kostelka. Na orelské činnosti se podílel od svého mládí a přesto že byl po komunistickém puči za to vystaven persekucím, zůstal Orlu věrný. Po pádu komunistického režimu se významně podílel na jeho obnově.

S lítostí vám oznamujeme že 1. ledna 2021 náhle zemřela sestra Iva Nováčková. Sekretářkou župy byla 13 let. Pohřeb se koná 9. ledna 2021. V kostele bude jen nejbližší rodina, ale na hřbitově jsou prapory vítány.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu